Akneleri önlemeye yardımcı olan 10 yiyecek

Akneleri nasıl önleyebiliriz? En pratik doğal yöntem nedir? İşte bunun cevabı olarak size 10 yiyeceği sıraladık.

Green and black olives with olive oil bottle

1 – Zeytinyağı losyonları, gözenekleri tıkamadan cilt tarafından kolayca emilir ve cildin nefes almasına izin verir. Bu da sivilceyi önler.


Lemon

2 –  Limon Suyu gözenekleri temizler ve cildinizin taze ve parlak hissetmesini sağlar.


 

karpuz

3 – Karpuz cilt üzerindeki lekeleri gidermek için çok faydalıdır. A, B ve C vitaminleri bakımından zengindir ve cildi taze, parlak ve nemli tutar. Ayrıca aknenin patlamasını önler ve akne izlerini giderir.


 

süt

4 – Az yağlı süt ürünleri, sağlıklı cildin en önemli bileşenlerinden biri olan A vitamini içerir.


 

ahududu

5 – Ahududu, vitamin, antioksidan ve lifle dolu olduklarından sağlıklıdır. Bunlar, cildi koruyan fitokimyasallar bakımından zengindir.


 

yogurt

6 – Yoğurt antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir, bu nedenle cildi temizlemek ve tıkanmış gözenekleri açmak için kullanışlıdır.


 

ceviz

7 – Düzenli olarak ceviz yemek cildin pürüzsüzlüğünü ve yumuşaklığını artırmaya yardımcı olur. Ceviz içerdiği linoleik asit ile cildin yapısının korunmasını ve nemli kalmasını sağlar.


 

findik

8 – Bazı çalışmalar ceviz, fındık vb. gibi selenyum miktarı yüksek tahılların güneşten zarar gören ciltlere iyi geldiğini göstermektedir.


single fresh and healthy red apple

9 – Elmalar bol miktarda pektin içerir ve aknenin düşmanıdır.


 

A glass of water macro shot

10 – Su, hücrelerimize besin ve oksijen taşır ve cildimizi akneyle savaşmaya hazır tutar. Sağlıklı bir cilt için bol su içmemiz gerekir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: