Facebook Sayfanızı Optimize Etmenin 7 Önemli Kuralı – Facebook SEO

Facebook Sayfası Nasıl Optimize Edilir?

1.Facebook sayfanız için en iyi ismi seçin ve değiştirmeyin.

Facebook sayfanız için doğru ismi seçmeniz çok önemlidir. Optimizasyonun  en temel ve en önemli adımıdır. Sayfa adınızı anahtar kelimelerle doldurmak (Örneğin Ayşe’nin Mutfağı-Yemekler, Tatlılar, Çorbalar)  size cazip gelebilir fakat bu doğru bir seçim değildir. Sayfanızın başlığındaki ilk kelime Google tarafından en çok önemsenen kelimedir.

2.Facebook sayfanız için en iyi URL’yi (facebook kullanıcı adı) seçin.

Sayfanız için bir facebook kullanıcı adı seçtiğinizde sayfanızın URL’yi  www.facebook.com/yourusername  şeklinde olur. Kullanıcı adınızın işinizi veya markanızı temsil etmesi önemlidir.

3.Facebook sayfanızın Hakkında bölümünü mutlaka doldurun.

Hakkında bölümü SEO açısından önemlidir. Bir arama motoru sayfanızı şu şekilde endeksler.

SEO Title = Facebook sayfanızın adı
Meta Description = Facebook sayfa adı + Sayfanızın Hakkında bölümü
H1 = Facebook sayfanızın adı

sayfanız için 140 karakterlik kısa bir açıklama kullanmayı düşünebilirsiniz, böylece tüm mesajınız arama motorunun snippet’inde görüntülenir.

4.Telefon numaranızı ve adresinizi ekleyin.

Google, işletmenizin telefon numarası ve adresi gibi belirli bilgileri içeren sayfalara daha fazla önem verir. Dolayısıyla, bu tür verileri içeren sayfalar markanızın genel SEO’sunu etkili bir şekilde artırabilir.

5. Sayfanıza bağlantı (backlink) ekleyin

Sen siteniz, boğunuz veya Twitter profiliniz gibi diğer sitelerdeki sayfalarınıza facebook sayfanızın bağlantısını ekleyin.

6. Facebook sayfanızın durum güncellemelerini optimize edin.

Facebook sayfanızın adı gibi, Google durum güncellemenizin ilk kelimesine  de daha fazla önem verir, bu yüzden bunu bir anahtar kelime haline getirmeyi düşünebilirsiniz.

7. Facebook notlar bölümü SEO açısından önemlidir.

Notlar bölümünü uygun bir şekilde kullanırsanız sayfanızın SEO’ sunu arttırabilirsiniz. Notlar bölümü ana sayfanız altında birden çok sayfa oluşturmanıza imkan verir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: